LYŽE & SNĚŽNICE

Běžecké lyžování

Turistické běžecké trasy, které se upravují na Novoměstsku, dosahují délky 100 km. Trasy jsou upravovány severovýchodně od Nového Města na Moravě a tvoří rozsáhlou síť běžeckých stop a tras, jež svým profilem umožňuje sportovní vyžití jak rekreačním lyžařům, tak výkonnostním sportovcům. Aktuální informace o úpravě tratí jsou dostupné na webu lyzovani.nmnm.cz. Nově můžete sledovat pohyb rolby v terénu přes GPS.
Penzion Fryšava leží v těsné blízkosti tzv. magistrály a upravená stopa vede přímo k němu. Hosté penzionu proto mohou nazout lyže přímo přede dveřmi a vydat se vstříc úchvatné vysočinské zimě přímo z pohody restaurace.

Sjezdové lyžování

Přestože je okolí penzionu Fryšava zaslíbeno především běžeckému lyžování, ani milovníci sjezdového lyžování nepřijdou zkrátka. V blízkém okolí penzionu se nachází několik sjezdovek, jež umožní sportovní vyžití jak začátečníkům, tak pokročilým lyžařům. Nejbližším a nejznámějším je areál Harusův kopec (vzdálenost cca 6 km, 10 min autem z Penzionu Fryšava), kde je k dispozici dvousedačková lanovka, umělé zasněžování a večerní lyžování každý den do 21.00 hod. - skisnowpark.cz. Další areály naleznete v Novém Jimramově (14 km, cca 20 min), Svratce (16 km, cca 20 min), Dalečíně (26 km cca 30 min).
 

  • Půjčovna běžek, dětských lyží, bobů, sněžnic a dalšího vybavení

  • Úschovna lyží a běžek

  • Půjčovna nářadí

  • Prodej základních vosků a vybavení

Sněžnice

Myslíte si, že turistiku je možno pěstovat jen pokud není sníh? Omyl - zimní turistika na sněžnicích Vám poskytne zážitek jež je neopakovatelný. Kolem Vás jen sníh, modrá obloha a ticho. Nikde žádný lyžař, který vám ve stopě funí na záda, žádná fronta u vleku a kličkování mezi sjezdaři na sjezdovce. Jen vy a zima. Absolutní relaxace ducha. 
Sněžnice jsou staletími prověřený dopravní prostředek zasněženou krajinou. Rozloží hmotnost člověka do větší plochy a on tak díky tomu zůstane na povrchu sněhové pokrývky nebo se méně zaboří, a tak se může mnohem lépe pohybovat. K výhodám sněžnic patří neomezenost pohybu bez běžeckých stop, či pohyb v zalesněných porostech, což pro lyžaře není ideální terén. Je to prostě znovuobjevený způsob, jak se dostat ven do přírody a tiše obdivovat zimní krajinu.
Pobyt v přírodě nemusí být jen sportovní výkon, ale i duchovní a estetický zážitek. Objevte kouzlo netknuté zimní přírody při procházkách v místech, kam se nikdo jiný bez sněžnic nedostane. Doporučíme Vám vhodné trasy.

 

V Penzionu Fryšava jsou pro Vás k dispozici sněžnice značky INOOK, které jsou vhodnou výbavou každého vyznavače zimy a sněhu. Tyto moderní sněžnice mají velmi odolný rám vhodný pro dlouhodobý pobyt na sněhu. Plast, který je použit pro výrobu sněžnic je odolný nárazu. Sněžnice je osazena šesti ocelovými hroty a dalšími dvěma na výklopné špičce a mají výborně řešený systém uchycení špičky boty, který velmi dobře upevní botu (ideální je bota na běžky nebo turistická). Sněžnice je díky posuvnému systému uchycení paty velmi snadno nastavitelná pro jakoukoliv velikost boty. Maximální velikost boty je 12. Inook Inookem dělá jedinečný systém zamykání paty. Zamknutí či odemknutí lze jednoduše udělat holí vestoje. 
Sněžnice půjčujeme výhradně našim hostům, proto můžeme zaručit výborný stav.
K dispozici jsou sněžnice jak pro muže a ženy ale i pro děti.

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku nejpozději do 48 hodin.

K personalizaci obsahu, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tím souhlasíte.

Pravidla zpracování a ochrany osobních údajů.

Penzion Fryšava
592 04, Fryšava pod Žákovou horou 11
Tel: +420 739 073 806
info@penzionfrysava.cz

Zima

Penzion Fryšava