TIPY NA VÝLET

Na recepci a info koutku k dispozici turistické mapy k zakoupení.

Zajímavé tipy na výlet:
 

1. Blatiny - 5km
Jízdy na koních, malý statek plný domácích zvířat ,dětské prolézačky, cukrárna a pražírna kávy. Nenechte si ujít posezení v cukrárně se zákuskem a čerstvě pomletou voňavou kávou HOFR.

2. Medlovský rybník - 1,5km
Příjemná procházka volnou krajinou přes hřeben – koupání v rybníku, k občerstvení bufet. Možno dále pokračovat směrem na Tři Studně k rybníku Sykovec.

3. Žákova Hora - 8km
Stříbrná studánka. Po zelené značce od penzionu se dostanete se zastávkou na Fryšavských hájenkách až k pramenům Svratky. Vyhlídkou sice odměněni nebudete, ale dobrým pocitem určite ano.

4. Pasecká skála, Dráteničky, Devět skal - 4 - 8,5 - 7km
Pro toho kdo má rád adrenalin, horolezení , skály a krásné vyhlídky.

5. Kadovánek - 3km
Místní specialita -bylinný likér vařený v hospůdce u Janečků v Kadově - nektar, jímž dýchá Vysočina, zaduje do hlavy, profičí myslí, odfoukne starosti, tobolku čistí.

6. Velké Dářko - nejvetší rybník Vysočiny - 15km
Je intenzivně rekreačně využíván, v případě chladnějšího počasí je možné obejít celý rybník po naučné stezce. Měří 11 km a má 15 zastavení, např. v blízkosti dvou nejrozsáhlejších rašelinišť na Vysočině a po haťovém chodníku Vás povede lesem, který charakterem připomíná severskou tajgu.

7. Ždár nad Sázavou - 12km
Kostel Sv. Jana Nepomuckého, zámek, naučná stezka, aquapark.

8. Japonská kamenná zahrada - 10km
V obci Sněžné u pana Šimona - v rozsáhlé zahradě můžete obdivovat bizarní seskupení balvanu vkusně doplněné bonsajemi a nezbytnými doplňky.
Prohlídka možná v době prázdnin denně od 9.00 do 19.00 hod. Ve školní rok od 15.00 do 19.00 hod.

9. Putování za sochami Michala Olšiaka - 15km
Vydejte se s námi za plastikami Michala Olšiaka. Mamlase najdete na okraji města Žďár nad S., v Hamrech nedaleko Rozštípené skály Mamuta a kousek odtud sousoší Koně s povozem. Záhadný živočich, kříženec žáby a hlemýždě, jinak ochránce Hamru, Hamroň stojí v blízkosti nově zbudované cyklostezky ze Žďáru do Hamru.
U Pilské nádrže na kraji města Žďáru hlídá pomyslnou hranici mezi Moravou a Čechy Lev a orlice jako Hraniční kámen. Sousoší zobrazující souboj hrochů o nadvládu nad kašnou najdete v obci Škrdlovice.
Pohádkový strom v obci Poděšín s ukrytým pokladem, rak v obci Račín, želva v Obyčtově poblíž kostela architekta Santiniho rovněž ve tvaru želvy a 3 metry vysoká plastika sovy blízko obce Tři Studně, to je jistě důvodem vydat se krajinou a při tom navštívit náš Penzion Fryšava, u kterého nově vyrostly sochy HOUBIČEK. 

10. Šiklův mlýn a Draxmoor - 25km

Šikland je komplex 4 zábavních areálů s největší nabídkou služeb a zábavy v České republice.

Největší z areálů - Šiklův mlýn, známý jako westernové městečko, leží poblíž vesničky Zvole nad Pernštejnem. Ve stejném místě se nachází také Motosport military offroad areál.

Strašidelný zámek Draxmoor najdete 3 km od Šiklova mlýna, v centru městečka Dolní Rožínka.

Rádi Vám poradíme ideální výlet s ohledem na čas, počasí i náročnost.

 

OBRÁZKY Z VÝLETŮ PO OKOLÍ

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku nejpozději do 48 hodin.

K personalizaci obsahu, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tím souhlasíte.

Pravidla zpracování a ochrany osobních údajů.

Penzion Fryšava
592 04, Fryšava pod Žákovou horou 11
Tel: +420 739 073 806
info@penzionfrysava.cz