SAUNOVÁNÍ

Sauna má blahodárné účinky na zdraví člověka, predevším má výborný preventivní účinek. Pravidelná návštěva sauny posiluje obranyschopnost a snižuje výskyt různých onemocnění, zvláště v podzimním a zimním období.
 

Pro saunu je charakteristické střídání pobytu v horkém, suchém vzduchu provázeném intenzivním pocením a následné rychlé ochlazení. Optimální doba na saunování je v podvečer, aby po sauně už následoval pouze odpočinek a relaxace a nebo je také velmi příjemné po sauně zajít na masáž. Traduje se, že sauna pochází z Finska, dodnes patří k nejtypičtějším znakům této země. Někdo zase tvrdí, že pochází z Ruska. Ve Finsku se ale sauna pasovala na každodenní samozřejmost i společenskou záležitost. Lidé ve Finsku saunování berou jako přechod od všedního dne ke svátečnímu a přechod od práce k odpočinku.
 

Lázeň v sauně je určena především zdravým osobám a každý návštěvník ji podniká na vlastní odpovědnost. Osoby trpící cévními a srdečními chorobami mohou saunu používat jen po odborné poradě s lékařem. Do sauny nemají přístup osoby s příznaky akutního onemocnění, zejména záněty dýchacích cest, se zvýšenými teplotami, kašlem, rýmou, průjmem, malátností, osoby mající kožní vyrážky, otevřené hnisající nebo krvavé rány. Dále není vstup povolen osobám trpícím přenosnými onemocněními či bacilonosičům.
 

Rovněž není vstup povolen osobám podnapilým.

*Zpět na relaxační zónu se saunou

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku nejpozději do 48 hodin.

K personalizaci obsahu, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tím souhlasíte.

Pravidla zpracování a ochrany osobních údajů.

Penzion Fryšava
592 04, Fryšava pod Žákovou horou 11
Tel: +420 739 073 806
info@penzionfrysava.cz