top of page

MASÁŽE - INFORMACE

Masáže – Historie
První doklady o využívání fyzikální terapie a masáží můžeme nalézt ve starověké Čině, tehdy ještě jednoduché studené zábaly nebo masáže. Ve středověké Evropě došlo k útlumu, tehdejší lázně sloužily spíše k zábavě než léčbě. O rozvoj fyzikální terapie v moderní době se mimo jiné zasloužil Vinzenz Priessnitz, jehož úspěchy v Jesenických lázních získaly uznání z řad lékařů. Většina způsobů fyzikální terapie a masáží je vyvinuta z čistě empirického pozorování.

Masáže – Význam
Pro zdraví je důležité nalézt svoji duši a spojit se s ní. Platon říká, že kořeny všech nemocí jsou v naší duši a masáž je jedna z důležitých metod, která vytváří pro masírovaného chvilku relaxace, rozhovoru se svým tělem i vlastní podstatou. Masáž nám pomáhá odstraňovat energetické blokády, a tím dává člověku velkou šanci dosáhnout vnitřního klidu a zkvalitnění jeho života. Význam masáže je obrovský. Masáž ovlivňuje celkový stav organismu, a to jak tělesný, tak duševní. Účinek na tělesnou stránku se projevuje na pokožce urychleným odstraňováním povrchových, zrohovatělých vrstev kůže, podstatným zvýšením výživy kožních buněk a zlepšením jejich činnosti. Pokožka se tak stává vláčnou, pevnější, pružnější a tím zpomaluje tvorbu vrásek. Hlubší účinek mechanického působení celkově zlepšuje krevní a mízní oběh, a přispívá tak k odtoku zplodin látkové výměny, které způsobují únavu. Ve svalech dochází k uvolnění ztuhlých míst a drážděním nervových zakončení se zlepšuje jejich výživa. Podle intenzity působení na tyto zakončení může masáž působit dráždivě a povzbudivě, nebo naopak relaxačně s uklidňujícím dojmem. Masáže také zřejmě podporují tvorbu endorfinů v mozku, které v organismu fungují jako přírodní utišující prostředky.

 

Masáže – základní informace
Masáže jsou přirozenou součástí fyzické i duševní regenerace. Jejich cílem je uvolnit nebo naopak stimulovat svaly, rovněž působí regeneračně, povzbuzují krevní a lymfatický oběh, zlepšují trávení, psychiku, působí proti stresu i proti bolestem hlavy. Masáže mohou pomáhat při výskytu celulitidy, léčbě některých onemocnění a přispívají ke zdravotní prevenci. Masáž není možná při léčbě onkologických onemocnění, při léčbě spojené s cíleným potlačením imunity, v průběhu akutní nemoci a krátce po jídle. Masáže jsou omezeny v průběhu těhotenství, při cévních chorobách a některých dalších stavech. 
Pokud máte nějaká zdravotní omezení informujte maséra vždy před první masáží. Průběh masáže je vždy přizpůsoben Vašemu zdravotnímu stavu.

Jak se na masáž připravit 

  • udělejte si na masáž dostatek času a pokud je to možné, vypněte během masáže svůj mobilní telefon

  • přijďte na masáž čistě umyti, aby mohly oleje a v nich obsažené silice nebo med dobře prostoupit Vaší pokožkou

  • nepijte před masáží žádné alkoholické nápoje, neužívejte omamné látky a hodinu před masáží nejezte - na užívané léky nebo alergie upozorněte předem

  • nechoďte na masáž, pokud se necítíte dobře nebo nejste zdrávi

  • po masáži dodržujte zvýšený pitný režim a zabraňte prochladnutí organismu

  • po masáži nevystavujte tělo zvýšené námaze a pokud možno odpočívejte

 

Masáž neprovádíme

  • v případě hnisavých nebo plísňových onemocnění, akutních zánětů a otoků nejasného původu, křečových žil, zánětů žil a bércových vředů, krvácejícího poranění, popálenin, opařenin a jiných poškození kůže

  • na břiše u těhotných žen, šestinedělek a při menstruaci, při úporné zácpě nebo průjmech

*Zpět na masáže

bottom of page